بیمه محصولات کشاورزی، نیازمند توسعه و فرهنگ‌سازی

مدیر صندوق بیمه‌ی محصولات کشاورزی استان زنجان گفت: بیمه‌ی محصولات کشاورزی، یکی از نیازهای ضروری و مهم حوزه کشاورزی است که باید بیش از آنچه که امروز شاهد آن بوده‌ایم، توسعه یابد.

 

«یوسف حیدری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی زنجان، توسعه و گسترش بیمه در بخش‌های مختلف کشاورزی را یکی از ضرورت‌های امروز برشمرد و افزود: ما معتقدیم رسانه‌ها در این زمینه نقش بسزایی دارند و اهمیت اطلاع‌رسانی در خصوص بیمه‌ی کشاورزی بر کسی پوشیده نیست، از این‌رو اطلاع‌رسانی می‌تواند به عنوان پل ارتباطی سریع، اطلاعات مورد نیاز بهره‌برداران را به طرق مختلف انتقال دهد.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از مزیت‌های گسترش بیمه در بخش‌های مختلف کشاورزی، کاهش ریسک اقتصادی در این بخش است، تصریح کرد: بی‌تردید، بیمه ابزاری برای کاهش ریسک اقتصادی در عرصه کشاورزی است و مرور تاریخچه بیمه‌ی کشاورزی نشان می‌دهد که با توجه به مخاطرات طبیعی حوزه کشاورزی و اهمیت امنیت غذایی، ضرورت گسترش بیمه در عرصه‌های مختلف کشاورزی به وضوح احساس می‌شود.

 

این مسئول با یادآوری اینکه بر اساس مصوبه مجلس در سال 87، عوامل تولید زیر پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفتند، اظهار کرد: در همین راستا پس از تصویب بیمه‌ی عوامل تولید در مجلس، تنه‌ی درختان زیتون و انگور برای نخستین‌بار در استان زنجان زیر پوشش بیمه‌ی کشاورزی قرار گرفت. این در حالی است که بیمه تنه درختان در دو مرحله یعنی پیش از بازدهی و پس از بازدهی انجام می‌شود که در این راستا سطح برنامه بیمه تنه درختان انگور طی سال زراعی 94 - 93 در استان زنجان 1100 هکتار است.

 

مدیر صندوق بیمه‌ی محصولات کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه مهلت بیمه‌ی تنه‌ی درختان انگور طی سال زراعی 94 - 93 در استان زنجان از اول مهرماه تا پایان دی‌ماه است، خاطرنشان کرد: مدت بیمه‌گری نیز در این نوع بیمه یک سال زراعی در نظر گرفته شده است. این در حالی است که سرما، یخ‌بندان، سیل، تگرگ، برف سنگین، طوفان و زلزله، از جمله عواملی است که زیر پوشش بیمه تنه درختان انگور قرار دارد.

/ 2 نظر / 8 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]

بهناز

سلام وبلاگ شما را ديدم قالب ومطالب قشنگي داشت براي افزايش بازديد وبلاگت مي توني به آدرس زير ثبتش کني تا منم بتونم هر روز بهت سر بزنم محلي که وبلاگتو ثبت مي کني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان است و فوق العاده پر بازديد.